Jak żyć i wspólnie pracować z partnerem?

25 Kwietnia 2019, autor Sylwia Wurst

Nie od dziś wiadomo, że życie osobiste wcale nie wydaje się takie trudne, w porównaniu z tym, kiedy partnerzy postanawiają razem pracować.

W tym artykule chciałabym pokazać ci kilka skutecznych metod, które wprowadzone w życie ułatwią Ci skutecznie pogodzić życie osobiste i zawodowe, tak aby nie zwariować.

Jak pogodzić życie osobiste i wspólne prowadzenie biznesu

Głosy w tej sprawie od dawna mocno są podzielone. Większość opinii na ten temat wynika z własnych doświadczeń, które tworzą w nas konkretne przekonanie na dany temat. Osobiście sama wiele razy zastanawiałam się, jak to jest, tworzyć związek i prowadzić firmę z drugą osobą?

Z racji mojego zawodu mogłam niejednokrotnie obserwować biznesowe małżeństwa. Niektóre z nich funkcjonowały wspaniale i wręcz ceniły sobie taką sytuację. Inne zaś wykorzystywały swoje stanowiska, aby szukać powodów do unikania domowej codzienności. Tyczyło się to zarówno mężczyzna, jak i kobiet.

Dlatego wiem, że różnie to bywa ze wspólną pracą, potwierdzają to także badania dotyczące pracy z partnerem, według których, aż 54% ankietowanych wolałoby pracować osobno.

Dziś sama jestem w sytuacji, w której wraz z partnerem tworzymy zarówno przyszłość osobistą, jak i wspólny biznes. Stąd moja chęć podzielenia się z Tobą wiedzą i osobistym doświadczeniem na ten temat. Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia również tobie ułatwią codzienne życie, jeśli jesteś w podobnej sytuacji.

Co wpływa na trudności ze wzajemnym porozumieniem partnerów?

Jeśli człowiek jest osobą mało świadomą samego siebie i jest wewnętrznie pogubiony, to wpierw powinien mocno zastanowić się nad sensem związku z drugim człowiekiem, a co dopiero nad faktem, aby budować z nim biznes.

Wszystko, czego doświadczamy w naszym życiu zewnętrznym, jest odzwierciedleniem naszego wewnętrznego porządku bądź też bałaganu. Jeśli człowiek ma pojęcie, czego chce od życia w sferze osobistej, jeśli wytrwale pracuje nad sobą, aby każdego dnia wzrastać, chociaż trochę, jeśli wie jak ważne i pracochłonne jest dbanie o związek, w którym bierze udział dwoje ludzi. Dopiero wtedy jest w stanie stwierdzić, czego może wymagać od niego wejście w biznes ze swoim partnerem.

Dopiero okiełznanie cieni w związku i zauważanie blasków w swojej relacji osobistej. Sprawdzenie się na wielu płaszczyznach, na których zamiast porażek, są tylko lekcje, daje szansę, aby dwoje ludzi poszło krok dalej i postanowiło prowadzić wspólny biznes.

Taka decyzja to dopiero początek projektu, jakim jest wspólna firma lub spółka. To, czy odniosą w niej sukces, zależy od wielu czynników. Jedyne, co mogę dodać, to, że bez wzajemnej pracy, szacunku, zrozumienia oraz podjęcia działania nie ma mowy o rezultatach.

Co zrobić, aby pogodzić te dwie sfery życia i odnieść sukces?

1. Buduj swoje życie na dobrych filarach

Jeśli wyniosłaś ze swojego życiu wartości dotyczące życia we dwoje. Jeśli wiesz, że to porozumienie, a nie udowadnianie racji drugiej osobie jest gwarancją wspólnego życia. Jeśli określiłaś jasno swoje priorytety w życiu osobistym. Jesteś na dobrej drodze, aby praca z partnerem i budowanie z nim firmy oraz wspólnej przyszłości szło w jednym kierunku.

2. Bądź spójna między tym, co mówisz, a tym, co robisz

Niech twoje słowa i działania idą ze sobą w parze. Jeśli twój związek i rodzina są według Twoich wartości najważniejsze, a w rzeczywistości nie możesz oderwać się od pracy i spędzić z nimi weekendu, to coś tu nie gra. Chcąc uniknąć takich błędów już na wstępie, zaplanuj dokładnie swój dzień. Uwzględnij w nim wszelkie czynności według odpowiedniej hierarchii, a potem konsekwentnie się tego trzymaj.

Chodź takie działanie na początku, może okazać się trudne. Z biegiem czasu pozwoli Ci osiągnąć spójność, a co za tym idzie, staniesz się osobą lepiej postrzegana w oczach swoich bliskich oraz klientów.

Pamiętaj, aby każde z Was znało swoje miejsce w pracy. Miało jasno określone zadania do wykonania, zgodnie z predyspozycjami. Uzupełniajcie się wzajemnie, motywujcie do rozwoju. Wspólnie wypełniajcie przestrzeń, która jest do zagospodarowania w waszej firmie. Pamiętaj, że jesteście drużyną i gracie do jednej bramki.

 

3. Zaplanuj wypoczynek

Prowadzenie własnego biznesu i nienormowany czas pracy, często wydają się atrakcyjne w oczach innych ludzi. Według obserwatorów pozwalają na większą swobodę i więcej wyjazdów. Nic bardziej mylnego. Prowadzenie wspólnie z partnerem biznesu daje pewnego rodzaju przywileje, jednak puszczone mimo woli, szybko mogą rozproszyć zarówno dobry związek, jak i biznes. I tu z pomocą przychodzi Ci planowanie.

Zarówno planowanie zadań do wykonania, jak i czasu wolnego. Wypoczynek jest niezbędny, aby naładować akumulatory. Czasem trudne zadania, które macie do wykonania w pracy, dadzą się wam lepiej poznać, kiedy rozluźnicie umysł. Dlatego planuj wypoczynek z wyprzedzeniem, niech to będzie stały termin na przykład raz w miesiącu, który pozwoli Wam na relaks oraz na podejmowanie dobrych i przemyślanych decyzji. Natomiast Tobie, da możliwość, abyś harmonijnie pogodziła, obie swoje role.

4. Trzymaj się swoich zasad

Mając pewną wizję, do której dążysz, zarówno w kwestii budowania związku, jak i relacji biznesowych z innymi ludźmi, ważne, abyś miała zasady, których nigdy nie łamiesz.

Dla przykładu: Nigdy nie odbieram telefonów służbowych, po godzinie 20:00. Wieczory to mój czas dla rodziny. Zawsze mam wolne również weekendy, itd. Taka postawa pozwoli Ci na życie w zgodzie ze sobą i wewnętrznym poczuciu bezpieczeństwa, co stanowi pierwszy krok do asertywnej postawy, tak ważnej w naszym życiu.

Podsumowując

Skoro czytasz ten artykuł to albo już prowadzisz firmę z partnerem albo dopiero się nad tym zastanawiasz. W obydwu przypadkach zapewnie już wiesz, że jeśli nie włożysz swojej energii w daną czynność to i efekty będą marne. Dlatego zachęcam, abyś wprowadziła te cztery proste zasady do całego swojego życia i spokojnie mogła zarówno kochać swojego partnera, jak i z nim pracować.

Zapisz się na mój bezpłatny newsletter i odbierz rozdział książki “Magnetyzm Miłości

* Podając swój adres e-mail, będziesz otrzymywać moje najlepsze wskazówki, informacje o produktach i promocjach, jakie dla Ciebie przygotowałam. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności

Polecam Ci też inne artykuły, którę mogą Cię zainteresować

4 sekrety udanej randki

4 sekrety udanej randki

Randki, zwłaszcza te pierwsze i te z nowo poznanym mężczyzną mogą doprowadzać do ścisku w brzuchu. Postanowiłam zdradzić ci 4 sekrety udanej randki, które [..]

Dołącz do społeczności silnych kobiet na Facebooku