Randki

4 sekrety udanej randki

Moja droga, ponieważ wiem z własnego doświadczenia, że randki, zwłaszcza te pierwsze i te z nowo poznanym mężczyzną mogą doprowadzać do ścisku w brzuchu. Postanowiłam zdradzić ci 4 sekrety udanej randki, które pomogą Ci czuć się pewnie i zrobić jak najlepsze wrażenie.

O co chodzi w randkach

Poznaj ogólne porady dotyczące randek, jeśli nie chcesz być dłużej singlem.

1. Pamiętaj, aby twój status związku nie określał twojego poczucia własnej wartości

Nie ma nic złego w byciu singlem. W życiu jest o wiele więcej wartościowych rzeczy niż tylko znalezienie partnera. Uwielbiam być w związku, ale bycie z moim obecnym partnerem jest jedynie częścią mojego życia. Poza tym cieszą mnie inne moje osiągnięcia.

2. Bądź najlepszą wersją siebie

Jest to właściwie połączona rada „bycia sobą” i „poprawiania siebie”. Zdecydowanie opowiadam się za byciem wierną sobie podczas randkowania, ale odrobina samodoskonalenia jest dobra dla wszystkich. Na przykład, jeśli chodzi o wygląd na pierwszej randce, zawsze ubieram się o jeden poziom powyżej poziomu komfortu. Dla mnie oznacza to zakładanie wygodnej sukienki lub spódnicy i butów na wysokim obcasie oraz odpowiednio dobranego makijażu. To jest krok ponad moje dżinsy, podkoszulek, tenisówki i lekki make-up.

Możesz również rozszerzyć swoje zainteresowania. NIE oznacza to zmuszania się do wykonywania czynności, których nienawidzisz, ale do poświęcenia czasu na odkrycie czegoś nowego lub zaangażowanie się bardziej w hobby, które już ci się podoba. Jeśli ciągle coś rysujesz na kartce, spróbuj wziąć lekcję sztuki. Jeśli zawsze chciałeś podróżować, zacznij czytać o innych krajach. Nigdy nie bądź kimś, kim nie jesteś. Zwłaszcza po to, żeby zaimponować mężczyźnie. Dbaj o swój rozwój każdego dnia, tak po prostu. I zachowaj siebie.

3. Ustal rozsądne oczekiwania

Podobno wzrost randek online zrujnował tradycyjne randki i związki. Dzieje się tak, ponieważ uważamy, że zawsze możemy znaleźć kogoś lepszego. Wystarczy, że coś nie działa i już klikamy na nowy profil. A przecież łatwiej jest określić już na wstępie, kogo szukamy i podążać według tych standardów.

Mój partner i ja spotkaliśmy się w realnej codzienności, podczas typowego dnia, jaki miewa każda z nas. Dla wielu może to brzmieć mało romantycznie, ale fakt, że dokładnie określiłam, jakiego typu mężczyzny szukam, sprawił, że to spotkanie było naszym znakiem rozpoznawczym, za którym potoczyła się cała reszta niesamowitych zdarzeń. Opowiem o nich w jednej z moich kolejnych książek.

Nikt nie jest perfekcyjny. Zarówno ja, jak i mój partner mamy swoje mniej lubiane cechy, swoje ciemne zakamarki duszy. Nie możesz oczekiwać, że ktokolwiek, z kim się umawiasz, będzie doskonały. Masz jednak prawo określić, kogo szukasz, ponieważ to ważne, aby twój przyszły partner był jak najlepiej dopasowany do ciebie.

4. Nie idź na kompromis w sprawie tego, co naprawdę ważne

Umawiaj się tylko z kimś, kto cię szanuje, z kimś, kto jest dla ciebie miły i życzliwy. Sprawdź swoje pozostałe priorytety i nie idź na kompromis. Jeśli nie chcesz dzieci, prawdopodobnie nie powinnaś umawiać się z kimś, kto marzy o założeniu licznej rodziny. Jeśli jesteś osobą wierzącą, prawdopodobnie powinnaś umawiać się z kimś, kto wyznaje ten sam system wartości itd. Znów pojawia się kluczowy temat określenia tego, kogo właściwie szukasz.

Porada dla pierwszych, drugich i trzecich randek

Obiad, kawa lub drink to świetna pierwsza randka. Jest to zobowiązanie na krótki czas. Daje możliwość kolejnego spotkania, ale nie stwarza presji. Jeśli randka jest okropna, możesz zakończyć ją po godzinie lub dwóch. Jeśli jest świetna, łatwo ją rozszerzyć i umówić kolejny termin spotkania.

Pierwsza randka to potencjalność drugiej randki, a nie małżeństwo

Jeśli nie przestrzegasz bardzo konserwatywnych rytuałów i zalotów, wiedz, że pierwsza randka nie jest deklaracją małżeństwa. Pod koniec pierwszej randki zadaj sobie pytanie, czy jesteś zainteresowana kolejnym spotkaniem i tak dalej do chwili, kiedy twoje serce i rozum będą grały w jednej drużynie.

Nikt nie jest ci winien seksu

Zrobiłaś się na bóstwo, masz na sobie najlepszą bieliznę, wydałaś ostatnie pieniądze na perfumy z feromonem i… twoja randka nie jest ci winna seksu.

Często jest tak, że jeśli zainwestujemy swój czas na spotkanie z kimś i swoje pieniądze, aby zrobić na kimś wrażenie, to mamy określone z tym oczekiwania. Dotyczą one obu płci. Warto zauważyć, że mając określone oczekiwania już na wstępie znajomości, zamiast poddać się chwili i podarować swój czas drugiej osobie z dobrą intencją, zwykle spotkamy się z rozczarowaniem. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi seks.

Entuzjastyczna zgoda zawsze powinna być waszym standardem w stosunku do seksu, chociaż osobiście uważam, że z tą słodyczą zawsze warto trochę poczekać. Fajnie, jeśli na tyle znasz obiekt swoich zainteresowań, że stojąc przed nim nago, obnażając swoje największe sekrety, czujesz się bezpieczna. I że ten moment nie sprawi, że poczujesz się głupio, a moralniak następnego dnia nie przyćmi ci całego życia. Wpierw stwórz z partnerem więź emocjonalną, potem przechodźcie do deseru.

Gotowość na pierwszy pocałunek

Na całowanie kogoś także potrzebujesz zgody. Jeśli dostrzegasz błyskotliwe sygnały, może to być oznaką niewerbalnej zgody. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zazwyczaj daje delikatne znaki mówiące o chęci pocałunku, a tym samym chęci zmniejszenia dystansu między wami. Wczuj się w klimat i idź za głosem intuicji. Jeśli tylko ty masz ochotę na pocałunek i wyczuwasz, że druga strona nie bardzo się pisze na buziaki, odpuść, daj czas. Po prostu bądź blisko.

Tak, drogie panie, wy też możecie wykonać pierwszy ruch

Całkowicie zainicjowałam mój pierwszy pocałunek ze swoim partnerem, a właściwie użyłam wszelkich niewerbalnych oznak mówiących o chęci pocałunku, na które on zareagował i ruszył do akcji.

Podsumowując

Od zawsze byłam i nadal jestem zwolenniczką tradycyjnych randek. Powiem nawet więcej. Uważam, że jest to jeden z ważniejszych elementów dobrze prosperującego związku. Randki są ponadczasowe i mają w sobie element magiczny. Jeśli postawisz na bycie sobą, określisz, kogo szukasz, ustalisz pewne priorytety, których będziesz się trzymała, to świat randek zaprowadzi cię do związku, o którym marzysz.

Podziel się z innymi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Najlepsze artykuły i wywiady

Jak kobiety wybierają partnerów

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak to jest, że przyciągasz do swojego życia określony typ mężczyzn? W tym wideo dowiesz się, czym kieruje się twoja podświadomość, poszukując partnera do swojego życia.

7 sposobów jak rozkochać w sobie mężczyznę

Chcesz czuć się zauważona w związku, wiedzieć, że ten konkretny mężczyzna jest Tobą szczerze zainteresowany? Naucz się jak rozkochać w sobie mężczyznę.
avatar-sylwiawurst-mailing2

Sylwia Wurst

mentor kobiet i relacji partnerskich

Od blisko 10 lat pomagam kobietą w pokonywaniu przeszkód osobistych i partnerskich. Jestem autorką książki Magnetyzm Miłości oraz twórcą Akademii Związku, kursu on-line dla kobiet samotnych. W swojej pracy posługuje się metodami psychologii terapeutycznej oraz pracy z energią człowieka. Prywatnie jestem mamą nastoletniego syna i szczęśliwie zakochaną kobietą.