3 zasady, które pozwolą Ci cieszyć się udanym związkiem przez długie lata

4 Kwiecień 2019, autor Sylwia Wurst

W tym wpisie pragnę przekazać Ci 3 najważniejsze moim zdaniem zasady, które pozwolą Ci trwać w naprawdę udanym związku. Sama stosuje się do nich od lat i wierzę, że sprawdzą się również w Twoim związku.

“Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”
Na tym właśnie moja droga, polega bycie w związku. Z początkiem znajomości wszystko układa się bez zarzutów. Partnerzy są pod ogromnym wrażeniem siebie nawzajem i patrząc przez różowe okulary, widzą jedynie zalety partnera. Ich świat jest piękny, troski niedostrzegane gołym okiem, jedyne, co się liczy to moment, w którym zakochani znów będą razem.
Pierwsze trudności dają jednak o sobie znać, kiedy opadną emocje i cała euforia przestanie działać. Prawdziwe życie ma wtedy swoje pięć minut i zaczynają się przysłowiowe „schody” na drodze dwojga ludzi.
Co zrobić, kiedy codzienne życie przesłonięte pracą, zmęczeniem, trudnościami, czasem brakiem pieniędzy i masą innych kłopotów zaczyna przyćmiewać miłosny stan?

Uświadom sobie różnice w świecie mężczyzn i kobiet

Ważne, abyś uświadomiła sobie, że świat kobiet i mężczyzn rządzi się własnymi prawami. Kiedy to pojmiesz, spojrzysz na swojego partnera innym wzrokiem, przestaniesz wymagać od niego rzeczy, które, choć oczywiste dla Ciebie, w jego świecie są niezrozumiałe. Zaczniesz dostrzegać, że partner ma wady, że wcale nie jest idealny i nie potrafi czytać w myślach. Potrafi za to słuchać, gdy się go o coś prosi, a komplementowany i doceniony, z chęcią wyrzuci śmieci, pomoże ogarnąć dom i wymieni zepsute zawiasy w szafce.
Ważne, abyś po każdym przejawie dobrych uczynków pamiętała o nagrodzie dla partnera. Słodki buziak albo jego ulubiony deser zapiszą się w jego umyśle na długo i będziesz z niego miała pomoc na lata.
Kiedy jak najszybciej uwolnisz się od przekonania, że dobrych związków trzeba ze świecą szukać, a zaczniesz wierzyć, że Twój związek będzie szczęśliwy, to taki będzie. Odzyskasz wtedy swoją energię i zaczniesz świadomie działać, zgodnie z poniższymi zasadami.

Trwałość związku to zrozumieć siebie i partnera.

ZASADA 1
Jeśli dajesz sobie w związku czas dla samej siebie, dbasz o swoje własne potrzeby i czas na odpoczynek, automatycznie rozumiesz, że Twój partner także ma prawo do realizacji swoich potrzeb. Nagle zaczynasz dostrzegać i rozumieć potrzeby partnera, dając mu tym samym przestrzeń, aby mógł je swobodnie realizować.
Dopóki nie zrozumiesz siebie, nie zrozumiesz innych. Im bardziej zaczniesz lubić siebie, tym mniej będziesz uszczypliwa dla innych!

Dawanie i naturalne otrzymywanie

ZASADA 2
Już dawno temu zauważono, że więcej radości sprawia człowiekowi obserwowanie zadowolenia u bliskich mu osób, niż u samego siebie. Dlatego dawanie, dawanie i jeszcze raz dawanie swojego czasu, słowa, ciepła, uczynku, pomocy itp. w związku z drugim człowiekiem jest najlepszym, co możesz zrobić. Twoje działanie z intencją niesienia pomocy i wsparcia partnerowi jest bezcenne.
“To, co dajesz, zawsze wraca”
Dlatego bądź dobrej myśli i naucz się zarówno dawać, jak i otrzymywać w związku. Wszystko to, czego oczekujesz od swojego partnera, wpierw daj mu sama i pokaż poprzez własny przykład.

Komunikacja kluczem do lepszego zrozumienia i rozwiązywania konfliktów

ZASADA 3

Nie ma, co czarować, żaden związek, nawet ten najsłodszy nie uniknie konfliktów w starciu z codziennością i rutyną. Życie we dwoje pod jednym dachem to sztuka kompromisów i dobrej komunikacji. Pochodzicie przecież z dwóch różnych światów, które rządzą się swoimi zasadami i prawami. Wynieśliście z domów inne przekonania i przyzwyczajenia, dlatego chcąc stworzyć jeden wspólny świat, całość tego procesu musi potrwać.

Jeśli zrozumiesz, że Twój partner może zupełnie inaczej niż Ty widzieć tę samą sytuację, będzie Ci łatwiej otworzyć się na jego inność i chętniej poznasz jego poglądy.
Warto także, abyś wiedziała, że romantyzm, który kiedyś był na pierwszym planie to nic innego, jak oprawa do budowania trwałego związku. Romantyzm sam w sobie nie przetrwa, ale jako miły dodatek, konsekwentnie wplatany w codzienność, jest w stanie zdziałać cuda.

Podsumowując

Jeśli nauczysz się przestrzegać tych 3 zasad trwałości związku, wprowadzisz je do swojego życia i zakorzenisz w waszej relacji, masz duże szanse na świetny związek przez długie lata.


I jeszcze jedno, bardzo ważne.


Uruchom swoją inteligencję emocjonalną i pobaw się w swoim związku, mówiąc komplementy swojemu mężczyźnie. Zrób eksperyment, powiedz mu coś miłego, doceń jego wygląd, starania itd.

Przestań się obawiać, że będąc czuła i dobra dla niego, facet obrośnie w piórka i przestanie się starać. Daj przykład swoim działaniem, a efekty zaskoczą Cię bardziej, niż myślisz.

Zapisz się na mój bezpłatny newsletter i odbierz rozdział książki “Magnetyzm Miłości

* Podając swój adres e-mail, będziesz otrzymywać moje najlepsze wskazówki, informacje o produktach i promocjach, jakie dla Ciebie przygotowałam. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności

Polecam Ci też inne artykuły, którę mogą Cię zainteresować